زمان جاری : سه شنبه 06 مهر 1400 - 7:49 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


ارسال پاسخ
تعداد بازدید 3
نویسنده پیام
mohamadmiri23 آفلاین

کاربر انجمن
ارسال‌ها : 30
عضویت: 5 /7 /1399


مزیت های اکسیژن ساز چه می باشد؟


دستگاه اکسیژن ساز (که گاهی «اکسیژن فشرده» خوانده می شود) یک وسیله ی پزشکی است که برای اکسیژن رسانی به کسانی که به آن نیاز دارند استفاده می شود. افرادی که به دلایل مختلف سطح اکسیژن خون‎شان پایین است به آن نیاز خواهند داشت. اکسیژن سازها معمولا توسط پزشک تجویز میشوند و به همین خاطر بیش از اندازه خریداری نمی شوند. اکسیژن سازها با اتصال به یک منبع برق یا به وسیله ی باتری کار می کنند. برخی اکسیژن سازها با یک باتری الکتریکی کار می کنند که با اتصال به منبع برق شارژ میشود. تعدادی از قطعات یک دستگاه اکسیژن ساز عبارت‎اند از : از جمله یک کمپرسور،مخازن پودر زئولیت ، شیر برقی، بـُرد الکترونیکی، فیلتر هوا .

اکسیژن ساز چگونه کار می کند؟
هوایی که در اطراف خود تنفس میکنیم به طور عمده از نیتروژن (۷۸٪) و اکسیژن (۲۱٪) تشکیل شده است. همچنین عناصری چون نئون، زنون، آرگون، هلیم، کریپتون و مقادیری از ترکیباتی چون کربن دی اکسید، کربن مونوکسید، متان و برخی هیدروکربن‌ها، و اکسیدهای نیتروژن و گوگرد که نقش آلاینده هوا را دارد، در هوا وجود دارند . همچنین مقادیر متفاوتی از بخار آب و رطوبت در هوا موجوداست.
مزیت دستگاه اکسیژن ساز این است که هوا را از اطراف خود می گیرد و تقریباً غیر از اکسیژن تمامی گازها و ترکیبات دیگر را از آن جدا میکند و تنها به اکسیژن اجازه عبور میدهد و هوا را برای استفاده‎ی کسانی که بخاطر سطح پایین اکسیژن در خونشان نیازمند اکسیژن هستند، تصفیه می کند.

روش کار آن به این صورت است که:

هوا را از اطراف خود می گیرد.
فشرده سازی هوا در حالی که ساز و کار خنک کننده، فشرده ساز را از گرم شدن بیش از حد حفظ می کند.
حذف کردن نیتروژن از هوا
انجام تنظیمات انتقال به وسیله ی یک رابط الکترونیکی
انتقال اکسیژن تصفیه شده از طریق یک کانول بینی یا ماسک

اکسیژن ساز پرتابل چیست؟

اکسیژن ساز پرتابل دستگاهی قابل حمل و خانگی است، مزایای فراوانی برای بیمارانی که نیاز به اکسیژن درمانی دارند، دارد. این اکسیژن ساز بسیار کم خطر تر از کپسول های اکسیژن سنتی که در صورت نشت باعث افزایش سرعت و مقدار آتش سوزی می شود، هستند. از سوی دیگر اکسیژن سازها چنین خطری را ندارند.

اکسیژن ساز پرتابل و قابل حمل می تواند اکسیژن خود را بسازد و نسبت به مخزن های قدیمی اکسیژن بیشتر مشهور شده اند و به طور گسترده تری استفاده می شوند. فایده ی دیگر اکسیژن ساز پرتابل سهولت و افزایش قابلیت به همراه داشتن اکسیژن است.

اکسیژن سازها‎ی قابل حمل اکسیژن ضروری را هرجایی که فرد نیاز داشته باشد و در هر مکانی فراهم می کنند؛ حتی در هواپیماها. FFA (ادراه هوانوردی فدرال) حکم داده است که تمام مسافرانی که به اکسیژن نیاز دارند باید مجاز باشند تا اکسیژن سازهای تأیید شده توسط FFA را در تمام هواپیماهای ایالات متحده با بیش از ۱۹ صندلی، با خود حمل کنند.بهتر است مطلب چه کسانی باید از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کنند راهم مطالعه کنید.

خطوط هوایی خارجی نیز باید برای اکسیژن سازهای قابل حمل در تمامی پروازها که مبدأ یا مقصد آن ها خاک ایالات متحده است، مجوز صادر کنند.


شنبه 08 خرداد 1400 - 16:24
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


تماس با ما | مزیت های اکسیژن ساز چه می باشد؟ | بازگشت به بالا | پیوند سایتی RSS